Blíží se Halloween, budeme se bát?Přesto, že nejde o český svátek a na svědomí jej mají Irové, Halloween získává čím dál více popularity i v českých rodinách. Dlabání dýní, výzdoba, kostýmy… 

A co teprve pořádná párty pro děti! 🎃🎉

Připravili jsme si pro Vás plno jednoduchých a originálních nápadů, co připravit dětem dobrého pro parádní strašidelnou oslavu.

Párky v listovém těstě, častá pochoutka při oslavách. Jen malá změna a vytvoříte z nich vtipné mumie! Děti je budou milovat. Namísto toho, abyste párky zamotali do těsta celé, nechte jejich horní část lehce vykukovat. Bílkovou polevou, v tomto případě bez cukru, doplňte oči. Povařená černá čočka poslouží jako zorničky. Do těsta lze zamotat kromě párků třeba i oblíbenou zeleninu, například cuketu 😉.

Halloween párky Halloween perníčky Halloween sušenky

Jiné zakuklence můžete vyrobit místo tradičních perníčků. Postup uvítají hlavně zaneprázdněné maminky. S těmihle perníčky se nikdo dvakrát mazat nebude 😉!Po upečení perníčkům domalujte oči. Poté je cik cak polijte rozpuštěnou bílou čokoládou nebo klasickým cukrářským zdobením z bílků, cukru a citronové šťávy. 

Pokud si chcete vyhrát, upečte oblíbené dětské sušenky v oválném tvaru. Slepte je marmeládou a z poloviny je namáčejte do citronové polevy. Tou ještě sušenky lehce pokapejte pro efekt zamotaných kokonů. Doplňte malinká čokoládová očka. Hotovou dobrotu zkuste naaranžovat do mísy, kterou vyložíte rozvolněným obvazem. Ten přece k mumii neodmyslitelně patří 😉.

Halloween sušenky Halloween sněhové pusinky Halloween sušenky

Chce to více strašidel? 

Upečte kulaté sušenky zdobené oranžovou nebo bílou polevou. Přidejte čokoládový tematický nápis nebo jednoduchý obličej připomínající úsměvy halloweenských dýní. Pokud chcete i pár pavoučků, přilepte polevou na sušenku čokoládovou pralinku. Ke každé pralince přidejte osm nožiček a pořádné pavoučí oči k tomu.

Oblíbené vánoční medvědí tlapky můžete z poloviny namočit v citronové polevě. I jim patří několik oček, abyste vytvořili další okatou potvůrku.  

Známým sněhovým pusinkám přidejte vylekaný výraz a hromada malých zlobivých duchů je na světě. 

Pečete rádi čokoládové muffiny? S krémem obarveným na oranžovo z nich bude další halloweenská dobrota raz dva. Na pečící papír namalujte polevou jednoduché pavučiny, nechejte je chvíli ztuhnout a muffiny jimi poté dozdobte. Místo pavučiny můžete vytvořit třeba i lebku, list, cokoliv dalšího Vás jen napadne. 

 Halloween sušenky s pavoučky Halloween muffiny Halloween muffiny

Strašidla můžeme mít i z ovoce a zeleniny, aby stůl nebyl jen plný sladkostí.V případě Halloween párty platí, čím víc očí, tím lépe 👀.

Okaté potvůrky děti určitě neodmítnou, ani ty zdravé 😁.

 Mísu všelijakých potvůrek vytvoříme snadno.Jednohubky ozdobíme pavoučky, na které potřebujeme černé olivy. Olivu rozkrojíme, z jedné její poloviny vytvoříme kulaté tělíčko. Druhou polovinu nakrájíme na osm proužků, které poslouží jako nožky.Pavoučci jako živí!

Moc hezky bude vypadat napůl rozkrojené uvařené vejce. Namísto žloutku naplňte půlky vajec třeba mrkvovou pomazánkou a dozdobte delším proužkem pažitky. Takové vajíčko bude na talíři vypadat jako obrázek dýně. 

Skvělou volbou pro Halloweenský večer je i rajská polévka s rýží nebo písmenky. Je přece červená jako krev! Z písmenek mohou děti navíc během večeře vymýšlet všelijaká jména pro bubáky 🪔.

Halloween obložená mísa

Ke každé párty patří balónky! Namalujte na ně s Vašimi dětmi strašidelné obličeje! A místo kostýmů se třeba mrkněte na náš e-shop, kde najdete nejen dětská trička s halloweenskými motivy, ale oblečeme do nich i mámu a tátu 🧡💜.

Na takový večírek Vaše děti určitě jen tak nezapomenou. 

 Halloween/dětské tričko/Povidlo Halloween balonky Halloween/dětské triko/Povidlo

Užijte si párty! 🎃

Vaše Dáša z Povidla