Přemýšleli jste už někdy, komu projde pod rukama Vaše objednávka, než se uvelebí u Vás doma? To budete koukat! ? Pojďme se společně podívat, jak objednávky zpracováváme a připravujeme. 

OBJEDNÁVKA PŘIJATA, ZAČÍNÁME ! 

Náš elektronický skladový systém novou objednávku ihned zaznamená. Okamžitě vidíme, jaké je Vaše přání a můžeme se vrhnout do práce. 

Jako první startuje tiskař Petr a Blanka. Ti se starají o tisk a naskladňování motivů na veškeré naše oblečení a o výrobu samolepek na zeď.

  

Vlastníme dvě latexové tiskárny HP. Fungují na bázi ekologicky nezávadného, vodou ředitelného inkoustu. Ten je, narozdíl od barev konvenčních solventních tiskáren, zdravotně nezávadný a šetrný k životnímu prostředí. Jak je vytištěno, následuje oříznutí motivu na řezacích plotrech.

Po ořezání motivu následuje tzv. separace - ruční oddělení přípravných fólií. Separaci říkáme také ňoupání... nebo loupání... Vypadal by divně pracovní inzerát, že do Povidla přijmeme Loupáka? ?. Potom motiv přetáhneme fólií určenou pro přenos motivu. A motiv může šupajdit do skladu.

 

V rajonu Blanky a Petra se nachází i moderní tiskárna Xerox určena pro tisk motivů na buttony a tisk milníkových kartiček . Už brzy se tato tiskárna bude starat i o novinku, kterou pro Vás připravujeme. Brzy do nabídky zařadíme kroužková fotoalba na Vaše fotografie. Máte se na co těšit ! ?   

Milníkové kartičky jsou tištěny na kvalitní papír a poté míří do stohové řezačky. Blanka s Petrem si dávají záležet a všechny archy s vytištěnými kartičkami pečlivě naporcují ?. Hlavně pozor na ruce ! ? 

 

Dalším tiskařským prostorem je sektor pro tisk polštářů, hrnků a plecháčků, snapback kšiltovek, placek a jiných doplňků. Nacházíme se v království Kláry.

Klára pracuje, mimo jiné, s tiskárnou na sublimační papír. V případě tisku, například na plechový hrnek, se inkoust nanese přímo na hrneček. To zaručuje kvalitu a barevnou stálost motivu. 

Klára má i další strojové parťáky. Lis na buttony skvěle ozdobí všechny placky. Díky menšímu tepelnému lisu je během chvíle na světě i zbrusu nová snapback kšiltovka. 

Procházíme do skladových prostor. Ty jsme si z velké části vybudovali vlastnoručně. Jsme proto na náš sklad náležitě pyšní !  :) 

  

Dovézt jsme si nechali dřevo a materiál. Oblékli jsme montérky, chopili se nářadí a voilá, sklad jedna povidlovka. 

Ráj našich skladníků ! Máme zde pečlivě roztříděný veškerý textil, jeho barvy a velikosti. Samostatně skladujeme i všechny používané motivy. Motivy netiskneme až na základě objednávky, jsou připravené ve skladu, kde čekají na Vás. Díky tomu jsme schopni odbavit velké množství objednávek v tak krátkém čase ?

Používáme elektronické čtečky indexů, které svým pípnutím spustí i automatického odeslání emailu se zprávou, že se Vaše objednávka právě začala připravovat. 

Pokračujeme do prostoru linek. Každá linka má 3 stanoviště. Potkat se tu můžeme třeba s Ivčou nebo Adamem. 

Na prvním stanovišti umisťujeme motiv na textil. Rovnou zkontrolujeme kvalitu motivu a jeho separace. Pokud jsme spokojeni, umístíme jej na textil. 

Na druhém stanovišti potisk na textil lisujeme vysoce výkonnými pneumatickými lisy. Fungují na principu stlačeného vzduchu. Tyto kvalitní lisy zaručí, že motiv na textil dokonale sedne, nepokroutí se nebo neodloupne. Mezi potisk a lis vkládáme pečicí papír a jak říká Jakub, jeden ze zakladatelů Povidla, máme větší spotřebu pečicího papíru, než kdejaká pekárna! ?

  

Na třetím stanovišti celou objednávku znovu překontrolujeme. Jestli je v ní vše. Ve správných počtech. A v bezchybné kvalitě. Nakonec ji pro Vás pěkně s láskou zabalíme. Přiložíme kartičku s poděkováním za Váš nákup. A posledním pípnutím naší elektro čtečky opět spustíme automatické odeslaní emailu. Objednávka byla dokončena ! ?

No není to skvělé ? :) 

Odpoledne přijede svoz a my Váš balíček předáme přepravní společnosti.

Až budete doma rozbalovat svou povidlí zásilku, můžete nám poslat fotografii. Moc rádi se fotkami od Vás pochlubíme na webu a sociálních sítích ?.

Balíček jsme připravili, zabalili, odeslali, s několika málo lidmi z celého výrobního procesu jsme se seznámili, ale tím výčet naší party z Povidla určitě nekončí.

Ve druhém patře v kancelářích se pracuje stejně poctivě jako dole ve výrobě. Kancelář tu má Anička, která dohlíží na bezchybnou výrobu. Za dveřmi zákaznické podpory se na Vás těší usměvavá Petra. V další kanceláři najdeme naši milou a šikovnou grafičku Olí. Sídlí tu i oba naši zakladatelé Jakub a Diana. A v neposlední řadě se s Vámi rozloučí oddělení marketingu v čele s Tomášem.

Celkem se všemi našimi externími pomocníky je nás tak k dnešnímu dni už 18 kousků, tak vzhůru výš a ještě dál  ! :) 

Mějte se peckově a příště zase pod pokličkou, 

Vaše Dáša z POVIDLA