Možná už ji berete jako samozřejmost. Ale právě rodina, ať už ta v které jste vyrůstali, nebo kterou jste sami založili, je stěžejní pro to, abyste se v životě cítili spokojení.

Proč je tak důležitá?

Vlivu rodiny na vývoj člověka a jeho úspěch v pozdějším životě si všimli už i vědci. Poukazují především na to, že díky rodině se u dětí mohou plně rozvíjet emoce, ale i inteligence a učí se, jak se chovat k ostatním lidem. Fungující rodina nám nabízí zázemí a pocit bezpečí, který si pak neseme i do dospělosti. Je jedním ze základních faktorů našeho zdravého sebevědomí. I proto má rodina svůj mezinárodní den, připadá na 15.5. Tak ho nezapomeňte oslavit! 

Ukažte všem, že se máte rádi

Víte, co rodinu drží pohromadě? Především vzpomínky na společné zážitky. A právě mezinárodní den rodiny můžete oslavit tak, že si jednu vzpomínku společně vytvoříte. Památku na ní budete mít celý život. Řeč je totiž o rodinném focení. Užijete si spoustu legrace nejen před fotoaparátem, ale i při plánování, jak focení originálně pojmout.

 Mezinárodní den rodiny

Tak jak na to?

  • Fotit se můžete venku, v ateliéru, ale třeba i u vás doma. Fotograf se vám většinou bez potíží přizpůsobí, jen vždy myslete na to, že je potřeba vystihnout to správné denní světlo. 
  • Jestliže očekáváte narození nového člena, prozraďte to rodině vtipnými fotkami s tričkem, které napoví, co se komu skrývá v bříšku.  
  • Fotografové doporučují, aby oblečení všech členů bylo sladěné. To ale neznamená, že všichni na sobě musí mít jen černou barvu. Vyzrát na to můžete pomocí speciálních setů triček pro vás a děti. Vyrábějí se v celé škále velikostí, barev, ale i potisků. Stačí si jen vybrat, které nejlépe vystihují právě vaši rodinu.
  • Nezapomínejte na detaily. Na fotkách nevypadá příliš hezky například mobil či klíče v kapse, ale třeba ani barevné ponožky při ateliérovém focení či špinavé boty. Lepší je to naboso.
  • Focení malých dětí je vždy tak trochu adrenalin a nikdy dopředu nevíte, jak to celé dopadne. Vyzbrojte se tedy nejen trpělivostí, ale ideálně i náhradním oblečením. Pokuste se také vychytat dobu, kdy děti zrovna nechodí spát a nabalte si sebou i nějaké hračky, případně sladké odměny pro ty větší. 
  • Buďte v klidu. Někdy se to snáze říká, než dělá, ale věřte, že před fotoaparátem je dobře poznat, jak se právě cítíte. Jestli jste nervózní, stále kontrolujete děti, zda se správně usmívají, jestli máte zatáhnuté bříško apod. Berte to vše jako zábavu, buďte uvolnění a v pohodě. K tomu vám pomůže i to, když se před focením najíte a vše si pečlivě rozvrhnete, abyste nepřijeli celí uřícení.
  • Zábava především! Při focení nemusíte jen sedět a koukat do fotoaparátu se strojeným úsměvem na rtech. Můžete si sebou přibalit i nějaké rekvizity, které vaši rodinu vystihují. Máte rádi knihy, deskové hry a nebo třeba koloběžky? Proč ne. Fantazii se meze nekladou a alespoň se snáze uvolníte a budete sami sebou.