Proč se slaví?

Možná vás napadne otázka, proč a od kdy se Den matek slaví? U nás připadá na druhou květnovou neděli, letos tedy na 9. května. Po světě se ale slaví v různé dny, někde dokonce již v únoru, jinde zase v květnu. Možná vás překvapí, že tradice Dne matek není příliš dlouhá. U nás se prvně slavil až za první republiky v roce 1923 na popud dcery prezidenta Masaryka. Jako předchůdce tohoto dne bychom ale mohli chápat tzv. Mateřskou neděli, která se držela již od 16. století. Lidé dostali volno, aby navštívili svůj mateřský kostel a při té příležitosti i rodiče. 

Ukažte, že ji máte rádi!

Jestliže nechcete svou maminku odbít jen nějakou sladkostí, můžete jí připravit speciální den, při kterém na ni budou překvapení čekat od rána až do večera. A jak na to? 

Začněte třeba snídání... 

Navštivte ji hned po ránu a nezapomeňte sebou přibalit dobroty, které vaše maminka ráda snídá. Ať už to je čerstvé pečivo, bábovka a nebo naopak talíř se sýrem a šunkou. A aby ta snídaně byla opravdu slavnostní, uvařte jí šálek kávy do speciálního hrníčku pro nejlepší maminky. Jestliže je navíc zapálená kuchařka, radost ji udělá i zástěra. Jistě vám pak na oplátku uvaří něco dobrého. 

Výlet za vzpomínkami

Po snídani maminku vezměte na výlet. A kam? Ideálně na místa, která jste rádi společně navštěvovali, když jste ještě byli malí. Při pikniku či svačině je vhodná chvíle na popovídání. Možná si myslíte, že svou mámu znáte nejlépe na světě, ale víte třeba, jaké měla sny, když byla malá? Čím chtěla být? A jaká byla její první láska? Nikam nechvátejte a užijte si jedinečné okamžiky. Na památku můžete připravit i malý dárek. Třeba tričko, které prozradí, že je pro vás pořád tím nejdůležitějším člověkem. 

Příjemný večer

Po výletě budete možná unavení, tak proč si chvilku neodpočinout. Můžete zvolit buď maminčin oblíbený film a nebo třeba promítání starých fotek a videí. A na závěr už nezbývá než poděkovat za to, že tu pro vás vždy byla a je. ❤

Tričko pro mamku