Podzimní tvoření s dětmi

Připravili jsme si pro Vás nápady, jak kreativně trávit volné chvíle s Vašimi dětmi. Pusťte se společně do jednoduchého podzimního tvoření plného zábavy pro celou rodinu.

Masky z javorového listí

Masky z javorového listí. Krásné i jen jako dekorace do dětského pokojíčku. Nalepte velký javorový list na čtvrtku papíru, po zaschnutí lepidla list vystřihněte i s otvory pro oči. Vaše děti si na něj pak pomocí fixů domalují tvář jakéhokoliv zvířátka, které je napadne. Nebo klidně i tvář oblíbeného superhrdiny ?.

masky pro děti javorové listy masky pro děti javorové listy masky pro děti javorové listy

Využijte masky třeba i k rodinnému focení v nějaký slunný podzimní podvečer. Budete mít na Vaše společné tvoření krásnou památku ?.

pro děti masky javor

Zvířátka ze skořápek vlašských ořechů

pro děti zvířátka ze skořápek ořechů

Budete potřebovat skořápky ořechů, temperové barvy a štětce. 

Poloviny skořápek nejprve namalujte bílou temperovou barvou. Po zaschnutí přetřete libovolnou temperkou v barvě vybraného zvířátka. Opět nechejte barvu na skořápce zcela zaschnout a potom už jen tenkým štětcem přimalujte oči a tělíčko.

zvířátka ze skořápek ořechů pro děti zvířátka ze skořápek ořechů pro děti zvířátka ze skořápek ořechů pro děti

Hotová zvířátka můžete použít i jako brož na dětské oblečení nebo odznak na čepici, pokud vnitřek skořápky vyplníte vatou. Spodní část zvířátka pak přilepíte k plsti a k ní připevníte spínací špendlík.

Z oříškových zvířátek můžete vytvořit i magnetky na ledničku! V takovém případě místo špendlíku přilepte tavnou pistolí k plsti kousek magnetické fólie.

Papírové dýně

dýně z papíru podzim halloween pro děti

K práci si přichystejte barevné čtvrtky papíru, tavnou pistoli, oboustrannou lepicí pásku,nůžky a sisalový provázek. Toť vše, s těmito dýněmi se nikdo moc dlabat nebude ?.

Na každou dýni potřebujete dvě čtvrtky o velikosti 8,5x11 cm. Čtvrtky po jejich délce nastříhejte na proužky široké 1,5 cm. Takto si připravte 1 proužek o délce 7cm, dva proužky o délce 9cm a zbývající dva o délce 11 cm. Nezapomeňte, že na každou dýni je třeba mít tuto sadu proužků dvakrát.

 dýně z papíru podzim halloween pro děti

Každý proužek poté složte na harmoniku. Proužky stejných délek slepte k sobě oboustrannou páskou do tvaru rozetky. Dvě rozetky z proužků o délce 9 cm a dvě rozetky z proužků o délce 11 cm. Zbývá jedna rozeta z proužků o délce 7 cm, kterou slepíte v jejím středu tavnou pistolí. Ponechte uprostřed jen malou dírku, ke které se později přilepí kus provázku. Vytvořené rozetky vkládáme do sebe a lepíme jednu ke druhé - od nejmenší po největší do první poloviny papírové dýně, od největší po nejmenší od druhé její poloviny. Jako poslední krok přilepte kousek provázku a dva zelené lístky.

dýně z papíru podzim halloween pro děti dýně z papíru podzim halloween pro děti dýně z papíru podzim halloween pro děti

Ještě jednodušší papírové dýně vytvoříte pomocí stejně dlouhých a širokých proužků z barevné čtvrtky. Délka a šířka proužků je jen na Vás, záleží, jak velkou papírovou dýni chcete.

dýně z papíru podzim halloween pro děti

Proužky poskládejte do hvězdice, ve středu je všechny přilepte k sobě. Lepidlem z tavné pistole připevněte do středu vytvořené hvězdice špejli (nebo klidně skořici) a k druhému konci špejle přilepte volné konce proužků. Dýně je na světě, už jen přidat nějaký ten lístek a modelovací drátek, kterým znázorníte dýňové výhonky.

dýně z papíru podzim halloween pro děti dýně z papíru podzim halloween pro děti pavouček z papíru podzim halloween pro děti

Stejným postupem můžete vytvořit papírové netopýrky a nebo pavoučky ?.

netopýr z papíru podzim halloween pro děti

Kaštánková abeceda na závěr

Nasbírané kaštany mohou být pomocníky při učení abecedy. Bílým lihovým fixem na ně s dětmi napište písmenka a s s těmi většími si nechávejte doma třeba krátké kaštánkové vzkazy ?.

Fantazii se meze nekladou, na kaštany napište třeba i číslice a můžete se originálně doma učit násobilku ?.

kaštany hry pro děti kaštany hry pro děti

Jak Vás tvoření s Povidlem bavilo a co na něj říkají Vaše děti? 

Ahoj příště!

Vaše Dáša z Povidla