Připravili jsme si pro Vás nápady, jak kreativně trávit volné chvíle s Vašimi dětmi. Pusťte se společně do jednoduchého podzimního tvoření plného zábavy pro celou rodinu.

Masky z javorového listí

Masky z javorového listí. Krásné i jen jako dekorace do dětského pokojíčku. Nalepte velký javorový list na čtvrtku papíru, po zaschnutí lepidla list vystřihněte i s otvory pro oči. Vaše děti si na něj pak pomocí fixů domalují tvář jakéhokoliv zvířátka, které je napadne. Nebo klidně i tvář oblíbeného superhrdiny 😉.

masky pro děti javorové listy masky pro děti javorové listy masky pro děti javorové listy

Využijte masky třeba i k rodinnému focení v nějaký slunný podzimní podvečer. Budete mít na Vaše společné tvoření krásnou památku 🧡.

pro děti masky javor

Zvířátka ze skořápek vlašských ořechů

pro děti zvířátka ze skořápek ořechů

Budete potřebovat skořápky ořechů, temperové barvy a štětce. 

Poloviny skořápek nejprve namalujte bílou temperovou barvou. Po zaschnutí přetřete libovolnou temperkou v barvě vybraného zvířátka. Opět nechejte barvu na skořápce zcela zaschnout a potom už jen tenkým štětcem přimalujte oči a tělíčko.

zvířátka ze skořápek ořechů pro děti zvířátka ze skořápek ořechů pro děti zvířátka ze skořápek ořechů pro děti

Hotová zvířátka můžete použít i jako brož na dětské oblečení nebo odznak na čepici, pokud vnitřek skořápky vyplníte vatou. Spodní část zvířátka pak přilepíte k plsti a k ní připevníte spínací špendlík.

Z oříškových zvířátek můžete vytvořit i magnetky na ledničku! V takovém případě místo špendlíku přilepte tavnou pistolí k plsti kousek magnetické fólie.

Papírové dýně

dýně z papíru podzim halloween pro děti

K práci si přichystejte barevné čtvrtky papíru, tavnou pistoli, oboustrannou lepicí pásku,nůžky a sisalový provázek. Toť vše, s těmito dýněmi se nikdo moc dlabat nebude 😊.

Na každou dýni potřebujete dvě čtvrtky o velikosti 8,5x11 cm. Čtvrtky po jejich délce nastříhejte na proužky široké 1,5 cm. Takto si připravte 1 proužek o délce 7cm, dva proužky o délce 9cm a zbývající dva o délce 11 cm. Nezapomeňte, že na každou dýni je třeba mít tuto sadu proužků dvakrát.

 dýně z papíru podzim halloween pro děti

Každý proužek poté složte na harmoniku. Proužky stejných délek slepte k sobě oboustrannou páskou do tvaru rozetky. Dvě rozetky z proužků o délce 9 cm a dvě rozetky z proužků o délce 11 cm. Zbývá jedna rozeta z proužků o délce 7 cm, kterou slepíte v jejím středu tavnou pistolí. Ponechte uprostřed jen malou dírku, ke které se později přilepí kus provázku. Vytvořené rozetky vkládáme do sebe a lepíme jednu ke druhé - od nejmenší po největší do první poloviny papírové dýně, od největší po nejmenší od druhé její poloviny. Jako poslední krok přilepte kousek provázku a dva zelené lístky.

dýně z papíru podzim halloween pro děti dýně z papíru podzim halloween pro děti dýně z papíru podzim halloween pro děti

Ještě jednodušší papírové dýně vytvoříte pomocí stejně dlouhých a širokých proužků z barevné čtvrtky. Délka a šířka proužků je jen na Vás, záleží, jak velkou papírovou dýni chcete.

dýně z papíru podzim halloween pro děti

Proužky poskládejte do hvězdice, ve středu je všechny přilepte k sobě. Lepidlem z tavné pistole připevněte do středu vytvořené hvězdice špejli (nebo klidně skořici) a k druhému konci špejle přilepte volné konce proužků. Dýně je na světě, už jen přidat nějaký ten lístek a modelovací drátek, kterým znázorníte dýňové výhonky.

dýně z papíru podzim halloween pro děti dýně z papíru podzim halloween pro děti pavouček z papíru podzim halloween pro děti

Stejným postupem můžete vytvořit papírové netopýrky a nebo pavoučky 😉.

netopýr z papíru podzim halloween pro děti

Kaštánková abeceda na závěr

Nasbírané kaštany mohou být pomocníky při učení abecedy. Bílým lihovým fixem na ně s dětmi napište písmenka a s s těmi většími si nechávejte doma třeba krátké kaštánkové vzkazy 🧡.

Fantazii se meze nekladou, na kaštany napište třeba i číslice a můžete se originálně doma učit násobilku 😊.

kaštany hry pro děti kaštany hry pro děti

Jak Vás tvoření s Povidlem bavilo a co na něj říkají Vaše děti? 

Ahoj příště!

Vaše Dáša z Povidla